Linear Led Module 7x1 Daisy 2-connectors MOD-28R274x20-JB2835BJ-2780-VA01
Technical drawings

Module 28 LED CREE JB2835BJ; rectangular 274x20mm ; CCT 2700K; CRI 80; 150lm/W; 3467lm/560mA; 42V
| Max efficiency [lm/W] | 167 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 42 V |
| Length [mm] | 274 mm |
| Width [mm] | 20 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 80/90 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | Daisy-7X1 |