Round 160 LED 2835 Module 252mm - VICTORIA
Technical drawings

Professional LED module: Round Led Module VICTORIA 254mm. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 205 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 42,4 V |
| Length [mm] | 252 mm |
| Width [mm] | 252 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 80/90 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | Victoria |