Linear 2x36 LED 2835-J Module 557x26mm - LIANNA
Technical drawings

Professional LED module: Module 2X36 LED 2835J LIANNA 557mm. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 205 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 48 V |
| Length [mm] | 557 mm |
| Width [mm] | 26 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 80/90 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | Lianna |