Linear 2x18 LED 2835 Module 277x26mm - LIANNA
Technical drawings

Professional LED module: Module 2X18 LED 2835G LIANNA 277mm. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 212 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 24 V |
| Length [mm] | 277 mm |
| Width [mm] | 26 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 80/90 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | Lianna |