Rectangular 2x12 LED 5050-K Module 147x46mm 45V - IP-24
Technical drawings

Professional LED module: Module 2x12 LED CREE JR5050 K-class IP-24 45V. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 193 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 45,4 V |
| Length [mm] | 147 mm |
| Width [mm] | 46.2 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 70/80 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | IP-24 |