Rectangular 16 LED 5050 Module 172x50mm - 2X2
Technical drawings

Professional LED module: Module 16 LED 5050 - 2x2. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 225 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 48 V |
| Length [mm] | 223 mm |
| Width [mm] | 49.5 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 70/80 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | 2x2 |