Linear 66 LED 2835 Module 560x55mm - FLORENCE-3R x2
Technical drawings

Professional LED module: Linear Led Module 560x55mm FLORENCE-3R x2. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 207 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 33 V |
| Length [mm] | 566 mm |
| Width [mm] | 55 mm |
| Color temp [K] | 2700-6500K |
| CRI/RA | 80/90 |
| PCB Material | MCPCB |
| Compatible optics | Florence 3R |