Linear Led Module 1 feet 280x20mm 24V FR4 LINDA
Technical drawings

Professional LED module: Linear Led Module 1 feet 280x20mm 24V FR4 LINDA. Designed for LEDiL optics and powered by CREE LED diodes (including 2835), ensuring high efficiency, durability, and precise light control.
| Max efficiency [lm/W] | 212 lm/W |
|---|---|
| Voltage [Vf] | 23,8 V |
| Length [mm] | 279.5 mm |
| Width [mm] | 20 mm |
| Color temp [K] | 2200-6500K |
| CRI/RA | 80/90 |
| PCB Material | FR4 |
| Compatible optics | Linnea |